Dlaczego ja go ciągle kocham i tęsknię za nim?

Jesteś kobietą będącą w związku. Masz lat…….dzieści…… Codziennie budzisz się obok niego, w Waszym wspólnym łóżku, wśród tych samych zapachów czujesz jego dotyk i słyszysz jego głos. Ty i on. W szczęściu, w chorobie, w złości i żalu. Tak zwana proza życia.
Od ……lat. Jesteś w związku szczęśliwa lub wręcz przeciwnie jesteś samotna i tęsknisz
za bliskością. Tak rozpoczyna się Twój kolejny dzień. Poniedziałek na przykład.
Poniedziałek jeden z tysiąca przeżytych wspólnie poniedziałków.

Mija rok…dwa… … 

Za oknami wschód słońca. To wstaje kolejny dzień, ale zupełnie inny poniedziałek.

Budzą ciebie ból i wspomnienie ciepła ciała, kiedyś bliskiego człowieka, u boku którego budziłaś się w taki dzień jak dziś. Tego człowieka nie ma już w Twoim życiu. Bo skrzywdził, zdradził, bo odszedł, wyprowadził się. Rozstaliście się.

Kiedy możesz myśleć, w Twojej głowie pojawiają się zdania a Ty się z nimi zgadzasz : „Dobrze zrobiłam. Nikt mnie już nie będzie krzywdził. Dam sobie sama radę. Nie będę więcej cierpieć przez niego. Nie będzie tak bolało. ”

Ale nie jest to prawda.

Jest poniedziałek. Dzień kolejny od rozstania, rozwodu. Boli. Budzisz się z bólem całego Twojego jestestwa. Nie jest to ból brzucha ani zęba. Nie boli Ciebie ciało tak jak zwykle bolało: zwyczajnie i fizycznie. Ten ból sam w Tobie krzyczy. Ból czujesz w całym ciele, w każdym jego skrawku. Nawet w paznokciach. Masz wrażenie, że w środku jesteś martwa. Nie masz siły wstać. Nie masz siły spać. A jesteś taka zmęczona. Nie masz energii.
Jest Ci zupełnie obojętnie czy zjesz śniadanie, czy cokolwiek kiedykolwiek jeszcze zjesz. Przeszkadza Ci słońce za oknem i szczekanie psa pod blokiem.

Tak naprawdę „masz wszystko gdzieś”. Czujesz bezwład i ból. Smutek, żal. I olbrzymią tęsknotę.

„Tak bardzo tęsknię..” – mówisz sobie. „Tęsknię za jego dotykiem, głosem, zapachem. Uśmiechem. Tutaj. Obok. Tęsknię za nim.”

Czujesz tęsknotę za mężczyzną, który skrzywdził Ciebie. Tęsknotę za człowiekiem, któremu zaufałaś i ufałaś. Któremu „oddałaś” siebie i część swojego życia. Którego kochałaś.

A on Ciebie oszukał.

Tęsknotę czujesz?!?!

Jak to jest możliwe?!

Dlaczego ja go ciągle kocham? I jeszcze tęsknię za nim!

Jak mogę tęsknić za człowiekiem, który…….??

Za kimś takim?

Przecież nie mogę kochać kogoś, kto mnie tak skrzywdził!

Jak mogę być taka głupia?

Co mam zrobić?

Dlaczego tak się dzieje?

 

Poniżej widzisz zdjęcie mózgu. Po prawej stronie znajduje się zdjęcie mózgu kobiety. Zdjęcie Twojego mózgu. Jeden z elementów Twojego mózgu stanowi głęboki układ limbiczny (nie widać go na zdjęciu). Jest wielkości orzecha włoskiego. rozwód i co dalej

Rozstanie, rozwód potrafi być źródłem najcięższego stresu, jakiego może doświadczyć człowiek. Utrata partnera poprzez rozwód wywołuje większe cierpienie niż utrata go poprzez śmierć.

Strata partnera powoduje również ogromny smutek i żal. Będąc w związku, w relacji, w naszym mózgu tworzy się mocna więź neurochemiczna, która powstała z milionów przechowywanych emocjonalnych doświadczeń i wspomnień. Kiedy owa więź pęka w wyniku rozstania, rozwodu aktywność głębokiego układu limbicznego zostaje zaburzona. Wiele osób doświadczających rozstania twierdzi, że czuje fizyczny ból. Nie jest to urojone doznanie. Doświadczenie kryzysu około rozwodowego aktywuje w Twoim mózgu ośrodki bólu, znajdujące się właśnie w pobliżu głębokiego układu limbicznego.

Kiedy dwie osoby wchodzą ze sobą w seksualną relację, w ich mózgach zachodzą zmiany neurochemiczne, które sprzyjają tworzeniu limbicznych emocjonalnych więzi.

Twój układ limbiczny w Twoim mózgu jest większy niż układ limbiczny u mężczyzn. I dzięki większym strukturom limbicznym kobiety lepiej niż mężczyźni rozumieją własne uczucia, potrafią je lepiej wyrażać. Mają większe zdolności do tworzenia więzi i podtrzymywania relacji z innymi. Dlatego często to kobieta wytwarza silniejszą więź limbiczną ze swoim partnerem. Dzięki takiej budowie układu limbicznego panie mają bardziej wyostrzony zmysł węchu.

Minusem posiadania większego (kobiecego) głębokiego układu limbicznego jest wyższa podatność na depresję, zmienność nastrojów, obniżenie motywacji, zalew negatywnych myśli, problemy z apetytem i snem, izolacja społeczna także w kryzysie około rozwodowym. 

Stan, w jakim się znalazłaś: rozwód, rozstanie, doświadczanie problemów związanych z relacjami w Twoim związku, spowodowany został zerwaniem limbicznych więzi. To Twojemu głębokiemu układowi limbicznemu brakuje wówczas dotyku, głosu i zapachu byłego partnera. Jakikolwiek on dla Ciebie był w trakcie waszego związku i mimo tego, jak bardzo czujesz się przez niego zraniona. Zerwanie  więzi, tkwiącej głęboko w Twoim mózgu powoduje, że czujesz się niekompletna. Mogą dopaść Ciebie problemy ze snem, apetytem, depresja, drażliwość i izolowanie się od innych. Stan ten często przekłada się nie tylko na życie osobiste, ale również na zawodowe i Twoje zdrowie. Brak apetytu wpływa na wagę Twojego ciała.

Istotne jest, że „chemiczne więzi limbiczne” pękają u obu zaangażowanych stron.

Nawet osoba inicjująca rozstanie cierpi i często przechodzi przez okres depresji. dlaczego ja go kocham

Ten, kto odchodzi, może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że w jego życiu również pojawi się okres smutku i żalu, który nastąpi po rozstaniu.

Niektórzy czują się rozstaniem, rozwodem tak zdruzgotani, że może on wzbudzić w nich ogromny gniew oraz pragnienie zemsty.

Jeśli czujesz, że to o czym piszę w moim artykule jest Ci znane, ale nie wystarczające.

Pomogę Ci,  mimo tego, że bardzo boisz się, bo tak wiele przeszłaś.

Zdiagnozuję Twoje trudne, powtarzające się schematy, które kierują Twoim życiem. Zanalizuję objawy Twojego kryzysu, po to aby pomóc Ci go przeżyć po rozstaniu, rozwodzie i w skomplikowanych relacjach. Pomogę Ci odzyskać siłę, energię, sprawczość i Twoje możliwości. Będę wspierać Ciebie na drodze do realizacji Twoich planów i omijania trudności.

Możesz stać się SZCZĘŚLIWA i znaleźć się w otoczeniu, z ludźmi którzy potrafią nie tylko brać ale i dawać.

Zapraszam Ciebie do kontaktu ze mną i pozbycia się tego, co utrudnia Ci tak bardzo Twoje życie.

A jeśli wiesz, że taka pomoc potrzebna jest bliskiej Ci osobie, przyjaciółce lub znajomej –  udostępniając jej ten post pomożesz jej w rozwiązaniu problemu i wyjściu z jej kryzysu.

 

To będzie najlepszy dla niej prezent.  

prezent po rozstaniu, rozwodzie

Pracuję z trudnymi i bardzo trudnymi tematami, kryzysami po to aby sedno bólu, Twój problem przestał Ci ciążyć.

 

Przepracowałam ponad 200 godzin indywidualnych procesów z klientkami, sesji specjalistycznych i warsztatów. Jest to 200 godzin pomocy klientkom, które potrzebowały skutecznego, konkretnego i szybszego wsparcia w :

  • trudnościach, problemach, kryzysach około rozwodowych
  • kłopotach związanych z trudnymi relacjami .

 

Jeśli potrzebujesz, chciałabym pomóc również Tobie. 

Lub bliskiej osobie, której TY chciałabyś pomóc.

 

Pomagam opierając się na swoim doświadczeniu życiowym, łącząc je z przygotowaniem merytorycznym i zdobytą specjalistyczną wiedzą.

Sesje prowadzę osobiście w Warszawie lub przez Skype, więc nie jest ważne skąd jesteś, ważne, że chcesz….    A ja jestem po to aby Ci w tym pomóc.

Moje klientki mówią o mnie, że jestem skuteczna w swojej pracy.  Sprawdź moje referencje.

Pozwolisz sobie sama na swoje SZCZĘŚCIE?

Serdecznie zapraszam Ciebie do kontaktu. Ze mną możesz być sobą, bez ułudy i maski,
w pełnym zaufaniu i dyskrecji. 

lia 

Udostępnij proszę ten post kochanej, bliskiej, przyjaciółce, znajomej, nieznajomej

i …. sobie.

Czasami ta 1 sekunda może uratować drugiego człowieka.