Jak być bardziej atrakcyjną po rozstaniu? Temat Tabu 

Niektóre kobiety poprzez seks z mężczyznami, których nie kochają ani nie szanują, leczą lęk przed samotnością i odrzuceniem. Nikt nas nie uczy, że dla mężczyzn jesteśmy bardziej atrakcyjne, jeśli najpierw odkryjemy własne potrzeby. Jesteśmy dojrzałymi kobietami, które niewiele sytuacji, zdarzeń może w życiu zaskoczyć. Mimo dużego doświadczenia życiowego nadal pozwalamy, aby w naszej głowie stała bariera, która uruchamia się na słowo, ba! nawet myśl „sex”. Odwracamy się tyłem, przekonując siebie samą „znowu te pierdoły”. Kierujemy się przekonaniem : nie należy mi się… to brzydkie, złe, wstydliwe i ogólnie „fe”.

Temat tabu?

A kiedy będziesz miała lepszy czas, na to, aby poczuć swoją własną kobiecość? Kiedy będziesz bardziej seksowna i pociągająca? Seksowna 30. Seksowna 40.

Nie namawiam Ciebie do wyuzdanej rewolucji seksualnej i pokazania światu Twojego Prawdziwego Sexapilu (w który na razie, jeszcze nie wierzysz), ale posłużę się ważnym zdaniem: „Jeśli nie potrafisz obdarzyć siebie czułością, miłością i pieszczotami, które chciałabyś otrzymywać od drugiego człowieka, nie znajdziesz ich nigdzie indziej.”

Jak być bardziej atrakcyjną po rozstaniu?

Na początek zakochaj się w sobie!

Żadna nowość, co nie?

Zanim zaczniesz czytać dalej (lub właśnie przestajesz), chcę powiedzieć Ci, ze negatywny wpływ postrzegania seksu w naszej kulturze oraz sposób, w jaki wykorzystuje się i uprzedmiotawia kobiety wpływa na nas same. Przecież żadna z nas nie wygląda jak symbol seksu prosto z reklam.

Większość z nas nie akceptuje swojego ciała. Często miało i ma to wpływ na poczucie naszej własnej wartości. Szukamy bezwarunkowej miłości i akceptacji, a także zmysłowej przyjemności.

Większość z nas pragnie to wszystko znaleźć w jednym, ukochanym mężczyźnie.

Większość z nas nigdy nie nauczyło się być dobrymi kochankami.

Większość z nas chce wiedzieć, jak zadowolić partnera i zrobić to dobrze.

Zgadzasz się z tym?

Jeśli chcesz cieszyć się bliskością, seksem i czerpać z niego przyjemność, która jest naszym wrodzonym prawem, musisz zacząć od siebie samej.

Właśnie teraz. Zmieniając siebie i swój stosunek do seksualności, wpływasz na zmianę doświadczania relacji seksualnych. Kobieta dojrzała, która na siebie zarabia i potrafi się utrzymać – bez mężczyzny – jest zwykle w o wiele lepszej pozycji, jeśli chodzi o odzyskiwanie seksualności, od kobiety, która jest finansowo zależna od mężczyzny. Związki funkcjonują najlepiej, gdy każda ze stron czuje, że w razie potrzeby zawsze może odejść.

Idziemy dalej. Na początku :

  1. Zdecyduj, że jesteś pociągająca. Co najmniej dwa razy dziennie powiedz sobie „Jestem atrakcyjną kobietą, której trudno się oprzeć.” Zmień swoją starą afirmację np. „Jestem gruba” na nowe przekonanie „Jestem atrakcyjną kobietą, której trudno się oprzeć.” (Hmmmm…może spróbować ? Przecież to nic nie kosztuje.)
  2. Świadomie postanów i pozwól sobie, że będziesz robiła, to co sprawia, że czujesz się atrakcyjna. Zacznij zakładać seksowną bieliznę. Oddawaj się zmysłowym kąpielom. Czytaj powieści romantyczne. Snuj fantazje. Wiem, że może to być trudne, gdy masz obowiązki i pracujesz. Jednak podobnie, jak w przypadku każdej dobrej rzeczy, musisz świadomie zdecydować, że Twoje życie seksualne będzie udane.
  3. Bardziej koncentruj się na seksie. (Zanim zadasz pytanie: „A po co, jeśli nie mam partnera?”, przeczytaj punkt do końca). Osiąganie przyjemności seksualnej jest umiejętnością, której można się nauczyć jak każdej innej. Samodzielna praktyka w zaciszu Twoje sypialni uczyni z uczennicy mistrza. Zaangażuj się w odkrywanie własnej zmysłowości i seksualności. Im bardziej zmysłowo się poczujesz, tym bardziej atrakcyjna staniesz się dla innych. Weź lustro i poznaj siebie samą. W pełni.
  4. Utrzymuj ciało w dobrej kondycji i zdrowiu. Możesz tańczyć przy ulubionej muzyce chociażby mieszając zupę w garnku. Regularnie ćwicz mięśnie Kegla. To też możesz robić w kuchni.
  5. Poznaj swoje ciało. Nie możesz nikogo zabrać tam, gdzie sama nie byłaś. Nie możesz też oczekiwać od innej osoby, że będzie wiedziała, jak sprawić ci przyjemność, skoro sama tego nie potrafisz. Pamiętaj proszę, że ani my, kobiety, ani mężczyźni nie rodzą się z wiedzą o tym, jak być dobrymi kochankami. Trzeba się tego nauczyć. Jeśli nie jesteś teraz w związku przed Tobą doskonały czas na naukę siebie samej. Umiejętność zaspokojenia kobiet wpływa dobroczynnie na samopoczucie mężczyzny. Większość mężczyzn będzie chciało sprawić ci przyjemność, jeśli tylko otrzyma informację zwrotną nt. tego co robi dobrze.
  6. Oglądaj filmy erotyczne dla kobiet. Fantazje nikogo nie krzywdzą. Wszystko odbywa się jedynie w wyobraźni. Jeśli myśl o seksie z cudownym nieznajomym działa – użyj jej. Jeśli wzbudzasz podniecenie z pomocą wyobraźni, zareaguje na to Twoje ciało, gdyż łączność między umysłem i Twoim ciałem jest bardzo mocna. Najlepszą fantazją dla nas jest wyobrażenie sobie, że jest się atrakcyjną i że nie można Ci się oprzeć. Największym fermonem jest umiejętność dostrzegania swojej własnej wartości.
  7. Gdy mamy kontakt z własną seksualnością, możemy się nią dzielić z kimś, kto jest albo będzie dla nas ważny.
  8. Szczęścia nie zapewnia nam tylko bycie z mężczyzną.

Zacznij od siebie : poznaj i pokochaj siebie. To będzie Twój najważniejszy krok. Krok w kierunku tego co chcesz, aby inni zobaczyli w Tobie : seksowną, dojrzałą, piękną 30 i 40.

Akurat w tym nikt nie może Ciebie zastąpić :-)

 

Pozdrawiam Ciebie serdecznie kobieca 30 i 40 :-)

P.S. To jeszcze nie koniec. Ja dopiero się rozkręcam. Każda inspiracja, uwaga i informacja zwrotna mile widziane :-)