alone

Jak zakochać się aby znowu nie być zraniona i samotna?

Jak zakochać się, aby znowu nie być zranioną i samotną…No jak? Jak możesz ustrzec się przed kolejnym zranieniem, gdy już wiesz ( bo masz to za sobą), że ból po rozstaniu jest jednym z najbardziej trwałych, dominujących i rujnujących doświadczeń w życiu człowieka? Niezależnie od tego, że rozstanie małżonków tak spowszechniało, iż stało się prawie normą. Łatwe rozstanie nie istnieje. Nawet jeśli pokojowo się rozstaliście to i tak koniec relacji jest trudny i bolesny. Często nie zdajemy sobie sprawy, że urazy i żal skrywany na dnie serca pozostaje przez długi czas. Trauma po rozstaniu lub rozwodzie może trwać jeszcze po 10 latach. Nie każdy potrafi poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Na początku pojawia się głęboki ból, który stopniowo słabnie. Pozostaje cisza, samotność i silne pragnienie bliskości zgodnie z książką „Druga szansa” psycholog, profesor Judith S. Wallerstein, którą bardzo Ci polecam przeczytać. I poprzez silną potrzebę bliskości możemy „wpaść” w związek, który ma być pocieszeniem naszego ego, dowartościowaniem naszej kobiecości i „zabicie” poczucia samotności.

Jak zakochać się i nie bać się kolejnego zranienia?

 

Dostałam e-mail, w którym wybrzmiewały słowa : „Pani Aniu, zakochałam się. Jestem po rozwodzie. I nie wiem czy się z tego cieszyć, czy płakać. Bo on ma żonę i dziecko…”

 

Cieszyć się, cieszyć! Bo zamiast marzeń zjawia się ktoś i ma imię, adres kolor włosów a za piosenką można powtórzyć „nie sposób oprzeć się”. Ciesz się, bo kochana masz tzw. motylki w brzuchu, świat Ci wiruje i na dokładkę wszyscy ludzie, nawet ci w tramwaju są mili i dla Ciebie i dla siebie.

Sama też jesteś piękniejsza a Twoje myśli ciągle krążą wokół NIEGO. I jego sms-ów  „nie wiem, co się ze mną dzieje, to szaleństwo, ale zakochałem się w Tobie.”

A co dalej?

Poczekaj…

Płakać, płakać! Facet ma żonę i dzieciaty jest. Znaczy się, że sam ich nie zostawi. Albo odejdzie, a Ty może będziesz kolejną przed kolejną. I jest szansa, że zostaniesz znowu sama, z kolejnym dzieckiem. A zmarnowane kilka lat Twojego życia przykryje codzienności kurz…

I co dalej to już wiesz.

Ach! a gdyby tak z zupełnie innej strony obejrzeć sobie ten moment w swoim życiu?

Czemu zakochałam się w żonatym?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, będąc główną bohaterką tej sytuacji. Nie jesteśmy wtedy obiektywne.

Ale możesz wziąć kartkę papieru, ulubiony długopis i z herbatą w dłoni zastanowić się :

  • Co do niego Ciebie przyciąga?
  • Co jest najważniejsze w Waszym związku?
  • Czy Wasza relacja pozwala Ci być szczęśliwą?
  • Czy może w Twoich myślach pojawia się niepokój lub wyrzuty sumienia?
  • Czego potrzebujesz, będąc w związku z mężczyzną? Bliskości, zaufania, wspólnego dzielenia się, wsparcia w codzienności, poczucia bezpieczeństwa?
  • Jak to wygląda teraz w aktualnym związku?

Czy możesz teraz powiedzieć sobie „chwilo trwaj” i za  3 lata być w tym samym miejscu? Jeśli nie, to jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość?

Co możesz zacząć robić, aby tego, czego pragniesz stało się realną rzeczywistością?

Stając w tym miejscu w ten sposób będziesz uczciwa wobec niego i sama zaoszczędzisz sobie kłopotu trwania w relacji, w której być nie chcesz.

Dobrze kierować się w życiu tym, że miłość to nie uwikłanie i droga przez mękę.

Ten nasz czas, który tak bardzo przeszkadza nam po rozstaniu, rozwodzie, bo jesteśmy pełne tęsknoty za bliskością i akceptacją, jest stanem naturalnym w tym okresie. Dobrze by było, zanim wejdziesz w nowy związek, uporządkować swoje życie. Pozamykaj niedokończone sprawy. Przemyśl swój ostatni związek.

drzwi_n

Zastanów się, jakie twoje zachowania i nawyki mogły stanowić problem dla twojego poprzedniego partnera i spróbuj nad nimi pracować. Wiem, że to łatwe nie jest. Ale możliwe. Kiedy już sama ze sobą uporządkujesz swój świat, dowiesz się czego potrzebujesz w nowej relacji a potem w związku będziesz potrafiła dbać o swoje potrzeby. Będziesz wiedziała, w którym kierunku chcesz iść. Wzrosną też Twoje  szanse, aby zaufać sobie samej i poczuć się bezpiecznie ze sobą, aby następnie spotkać „Jego”, a nie kogokolwiek i ustrzec się tych samych błędów.  Czego Ci serdecznie życzę.          

Anna Gumińska

A co dalej ?

Jeśli stwierdzisz i czujesz, że to o czym piszę w moim artykule jest Ci znane, ale nie wystarczające.  Jeśli zamierzasz naprawdę, głębiej i skuteczniej przepracować siebie, swoje obawy i kryzysy. Chcesz stać się SZCZĘŚLIWA i znaleźć się w otoczeniu, z ludźmi którzy potrafią nie tylko brać ale i dawać. Mimo tego, że bardzo boisz się, bo tak wiele przeszłaś.

Zapraszam Ciebie na godzinną sesję, bez żadnych zobowiązań, może tak zwyczajnie przy kawie? Będzie mi miło poznać Ciebie.

A może udostępniając ten post kochanej, bliskiej Ci osobie, przyjaciółce lub znajomej pomożesz jej w rozwiązaniu problemu, wyjściu z jej kryzysu. Może to będzie najlepszy dla niej prezent. Dla Ciebie to kliknięcie, dla niej to może początek dobrego.

pióro

Moja praca to dotykanie sedna problemów, rozmowa o trudnych i bardzo trudnych tematach, diagnozowanie kryzysów i trudności po to aby przestały Ci ciążyć. Potrafię rozmawiać o tym, o czym boisz się lub wstydzisz rozmawiać nawet z bliskimi. Mogę pomóc również Tobie lub bliskiej Ci osobie. Działania w ramach SZCZĘŚLIWEJ po przejściach prowadzę opierając się na swoim doświadczeniu i profesjonaliźmie, będąc przygotowaną w pełni merytorycznie do tej pracy jak i z wiedzą, także życiową.

Sesje prowadzę osobiście w Warszawie lub przez Skype, więc nie jest ważne skąd jesteś, ważne, że chcesz….

Jestem po to aby Ci w tym pomóc. Moje klientki mówią o mnie, że jestem skuteczna w swojej pracy.  Sprawdź moje referencje.

Pozwolisz sobie sama na swoje SZCZĘŚCIE?

Serdecznie zapraszam Ciebie do kontaktu. Ze mną możesz być sobą, bez ułudy i maski, w pełnym zaufaniu i dyskrecji.

Udostępnij ten post kochanej, bliskiej, przyjaciółce, znajomej, nieznajomej i sobie. Dla Ciebie to jedno kliknięcie.

A czasami 1 sekunda ratuje drugiego człowieka.

Autor:

Anna Gumińska

Coach bazujący na elementach coachingu kryzysowego, prowokatywnego i life coachingu, trener rozwoju osobistego, magister ekonomii, prowadzi działania SZCZĘŚLIWA po przejściach, współpracuje z Centrum Praw Kobiet.

Dane kontaktowe:

Anna Gumińska

SZCZĘŚLIWA po przejściach

tel. 503 998 701

www.szczesliwapoprzejsciach.pl

https://www.facebook.com/szczesliwapoprzejsciach