Zaczynam Od Nowa.Zaczynam od nowa

Jeden rok. Drugi. Kolejne lata. Minęło ich już kilka po Twoim rozwodzie. Porównując się do innych czujesz się przegrana. Masz też wrażenie, że wszyscy wokół są szczęśliwi. Kochani i potrzebni. Nawet jeśli wiesz, że to nieprawda to i tak im zazdrościsz. Tego, że nie są sami. Patrzysz na kogoś, kto bez wysiłku obok siebie ma kogoś, kto wspiera go, czeka. Po prostu jest. Dniem i nocą.

Wtedy zaczynasz się zastanawiać : czemu, ja tak nie mam!  Wpadasz na pomysł, żeby jeszcze raz spróbować.

Zaczynam Od Nowa!

Chcesz zmienić to na co masz wpływ. I tak zaczynasz myśleć o nowej pracy. Bo dziś wiesz, że robisz coś czego już nie chcesz. Przecież zawsze marzyłaś zupełnie o czymś innym. Myślisz o własnym biznesie. I tęsknisz za innym życiem. Wokół słyszysz, że Ci się nie uda. Ludzie przypominają Ci wszystkie sytuacje, w których podwinęła Ci się noga. Po rozwodzie tak naprawdę sama też nie wierzysz w siebie. Życie zrobiło Ciebie twardą, ale w środku jesteś pełna tęsknoty za tym, aby tak po prostu czuć się potrzebna. Zaakceptowana. Idziesz więc dalej. Wolontariat, pomoc innym, pomoc zwierzętom. Sport. Kiedy zaczynasz w siebie wpompowywać nowy afrodyzjak, który staje się Twoim przekleństwem – perfekcjonizm jest Ci w tym wszystkim jeszcze trudniej. Potrafisz pomagać wszystkim, ale nie potrafisz pomóc sobie.

Albo obierasz zupełnie inny kierunek: stajesz w miejscu. Łatwiej jest koncentrować się na zemście i obwinianiu innych. Ból, żal za tym co utraciłaś stają się sposobem na życie. Dotychczasowy strach, że któregoś dnia może zabraknąć Ci pieniędzy, zamienia się w skuteczną drogą ku zgorzknieniu. Tak budowane życie może minąć a trudne uczucia spędzają czas z powiek każdego dnia. Gdzie jest Twoja radość? Możliwości i szanse?

Kiedy po rozwodzie nie możesz liczyć na nikogo, życie brutalnie weryfikuje Twoją umiejętność przetrwania. Jeśli czujesz się ofiarą po rozstaniu, Twoją taktyką będzie przerzucanie swoich problemów na innych. Jeśli jesteś jak feniks, to uczysz się dźwigać ciężkie życie i stawać się z płaczem coraz twardszą. Takie łzy bolą zawsze od środka.

Ale ten czas masz już za sobą!

Tęsknisz za zmianą. Pragniesz radości. Tęsknisz za uczuciem.

Zaczynam Od Nowa!

Nienawiść, ból, strach, żal, wstyd, tęsknota i zwątpienie, są częścią naszego życia. Nie należy z nimi walczyć, jeśli chcemy zostać sobą. Bardzo często w swoim życiu słyszałam, że muszę wybaczyć, żeby poczuć ulgę. Ale prawda jest taka, że wybaczanie może przypominać przyklepywanie śmieci pod dywan. Nie jestem grzeczną dziewczynką, zawsze pokorną, która każdemu wybacza w pięć minut. Nie zawsze potrafię o wszystkim potrafię zapomnieć. Nie jest też łatwo uwolnić się od wstydu. Czuje nadal ból psychiczny, kiedy przypominam sobie trudne sytuacje. Ale dziś już nie walczę z tym. Nie mam takiej potrzeby. Wiem, że jestem wrażliwą kobietą, która ma prawo do bycia sobą. Mam prawo do tego, aby tęsknić za bliskością. Aby płakać. I użalać się nad sobą. Mogę się mylić.

Ale mam też prawo do zaczynania od nowa. Kolejny raz. I kolejny. I następny. Bo wiem, że wszystko zaczyna i kończy się we mnie.

Bo tak naprawdę łatwiej cierpieć. Bo cierpienie znamy a szczęście jest nieokiełzane.

A w życiu właśnie o to chodzi, aby wychapać z niego jak najwięcej przyjemności, radości a umrzeć zawsze się zdąży. Można robić zupełnie nowe rzeczy, ryzykować, szaleć. Smakować nieznane, wiedząc, że nie muszą wyjść na zdrowie. Zaczynając od nowa starać się zrekompensować dotychczasowe nieudane życie. Próbować, działać, iść w stronę słońca. Po rozwodzie stajemy się twarde. I właśnie tą twardość trzeba wykorzystać do poznania swojego szczęścia. Bez wymówek, które stają się przykrywką dla „ofiar”. A Ty już ofiarą być nie musisz. Bo rozwód masz za sobą.

Możesz zacząć od nowa.

zaczynamod

Pozdrawiam Ciebie serdecznie!

Anna Gumińska

Jeśli czujesz, że to o czym piszę w moim artykule jest Ci znane, ale nie wystarczające.

Chcesz Zacząć Od Nowa. Preferujesz indywidualną pracę – skontaktuj się ze mną. Zaproponuję Ci wspólną, skuteczną i bezpieczną pracę po rozwodzie, rozstaniu.

Dowiesz się a ja pokażę Ci, jak możesz wykorzystać kryzys i jeszcze bardziej cieszyć się życiem. Twoje trudne doświadczenie posłuży Ci w tym, abyś mogła bardziej osiągnąć szczęście w życiu osobistym i zawodowym. 

Zapraszam do śledzenia mojego Facebooka annaguminska.pl i kanału YouTube. Będzie mi miło, jak zajrzysz na moją stronę www.annaguminska.pl.

Bo, żeby przeżyć kryzys potrzebna jest bardzo duża siła.

Jeśli przeżyłaś rozstanie, które jest kryzysem to masz siłę, aby pójść dalej.

Rozstanie masz za sobą i jesteś dziś w tym miejscu.

Co się zmieni, kiedy postanowisz pójść dalej wykorzystując swoją siłę, energię z rozwodu?

Możesz jeszcze lepiej cieszyć się życiem zawodowym! Możesz zacząć od nowa i rozpocząć budowę jeszcze lepszego życia osobistego. Teraz możesz. No bo czemu nie?!

Rozstanie i co dalej

P.S. Chcesz w dyskrecji, zaufaniu porozmawiać o rozstaniu? O tym, co Ciebie boli, jak sobie dzielnie radzisz a czasami, że czasami jest Ci z tym trudno?
Dołącz do naszej zamkniętej, specjalnej grupy na FB „A Potem Żyła Długo i Szczęśliwie” Tutaj jest link: „A potem żyła długo i szczęśliwie”